Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Login Form

poniedziałek, 10 styczeń 2011 11:00

Podkarpacka lista katyńska

Napisane przez dr Piotr Szopa
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

katyn

 

LISTA ZAMORDOWANYCH,
POCHODZĄCYCH Z TERENU OBECNEGO
WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Dzięki uprzejmości kierownictwa rzeszowskiego oddziału IPN oraz autora prezentujemy listę ofiar, pochodzącą z publikacji książkowej autorstwa Piotra Szopy pt. "Zbrodnia katyńska 1940", Rzeszów 2010 r.  Lista nie uwzględnia nazwisk ofiar z powiatu strzyżowskiego, które przedstawione są w ww. publikacji. Ich nazwiska prezentujemy oddzielnie pod listą zasadniczą. 

Lista powstała na podstawie ksiąg cmentarnych polskich cmentarzy wojennych w Katyniu, Charkowie i Miednoje, wydanych przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Jest to pierwszy rejestr ofiar zbrodni katyńskiej pochodzących z terenu obecnego województwa podkarpackiego. Jeśli miejsce urodzenia było niepewne, informację opatrzono znakiem zapytania. Na liście umieszczono również nazwiska policjantów pełniących służbę na obszarze dzisiejszego województwa podkarpackiego. Lista ta może być punktem wyjścia dla przyszłych prac nad obszerną publikacją zawierającą biogramy wymienionych osób. Sporządzenie i publikacja pełnej „podkarpackiej listy katyńskiej” wymaga – po pierwsze – weryfikacji posiadanych danych poprzez kwerendy m.in. w archiwach urzędów stanu cywilnego, Centralnym Archiwum Wojskowym, Archiwum Akt Nowych, po drugie – uzupełnienia ich o nowe informacje, będące wynikiem ustaleń historyków regionalistów oraz relacji członków rodzin zamordowanych wojskowych i policjantów.

 

Katyń

Wybrano na podstawie: 
Katyń. Księga Cmentarna Polskiego Cmentarza Wojennego, Warszawa 2000.

Józef Władysław Abratowski, s. Jana, ur. 11 I 1891 r. w Korczynie, pow. krośnieński
Władysław Adam, s. Józefa, ur. 2 IX 1897 r. w Błażowej, pow. rzeszowski
Stanisław Adamczyk, s. Jana, ur. 11 II 1899 r. w Iwoniczu
Roman Androletti, s. Zdzisława, ur. 1 XII 1906 r. w Rzeszowie
Władysław Armata, s. Józefa, ur. 7 XII 1899 r. w Stobiernej
Tadeusz Jarosław Baranowski, s. Stanisława, ur. 17 XI 1901 r. w Szówsku k. Jarosławia
Kazimierz Bartoszyński, s. Władysława, ur. 9 VII 1888 r. w Radomyślu Wielkim
Gustaw Baumfeld, s. Jakuba, ur. 16 VIII 1879 r. w Przemyślu
Franciszek Bączyński, s. Franciszka, ur. 24 IX 1917 r. w Ropczycach
Zygmunt August Bezucha, s. Augusta, ur. 22 IV 1912 r. w Sanoku
Witold Antoni Bielewicz, s. Antoniego, ur. 7 V 1909 r. w Tarnobrzegu
Jan Bienia, s. Andrzeja, ur. 1 VIII 1901 r. w Krościenku Niżnym k. Krosna
Jan Bilewski (do 1938 Baran), s. Tomasza, ur. 4 III 1899 r. w Racławówce
Mieczysław Roman Bochenek, s. Józefa, ur. 11 XI 1909 r. w Rzeszowie
Leonard Józef Bordziak, s. Jana, ur. 6 XI 1895 r. w Rzeszowie
Wacław Michał Boroński, s. Edwarda, ur. 24 IX 1895 r. w Kolbuszowej
Antoni Bukowy, s. Kazimierza, ur. 1 I 1902 r. w Kruhelu, pow. jarosławski
Michał Burbelka, s. Eliasza, ur.1 IX 1909 r. w Jaśle
Wojciech Bursa, s. Mieczysława, ur. 23 IV 1895 r. w Bukowsku, pow. sanocki
Dominik Stanisław Bury, s. Marcina, ur. 8 VII 1909 r. w Trzcianie
Franciszek Ferdynand Chmielowiec, s. Stefana, ur. 30 I 1909 r. w Radomyślu n. Sanem
Maksymilian Chmura, s. Edwarda, ur. 7 II 1899 r. w Radomyślu n. Sanem
Zbigniew Hiacynt Cichobłaziński, s. Edwarda, ur. 11 IX 1912 r. w Żurawicy, woj. lwowskie
Władysław Cichocki, s. Tomasza, ur. 6 XII 1885 r. w Niżankowicach, pow. przemyski
Jan Ciołkosz, s. Jana, ur. 31 VII 1893 r. w Mielcu
Józef Czajka, s. Wincentego, ur. 11 III 1885 r. w Tarnowcu, pow. łańcucki
Zbigniew Czarek, s. Władysława, ur. 18 II 1887 r. w Jarosławiu
Antoni Stanisław Czermak, s. Juliana, ur. 10 VI 1896 r. w Przemyślu
Stanisław Czyrek, s. Antoniego, ur. 5 V 1894 r. w Rogóźnie k. Łańcuta
Kazimierz Marian Czyżewski, s. Rudolfa, ur. 21 I 1893 r. w Żołyni k. Łańcuta
Jan Dankiewicz, s. Szymona, ur. 4 XII 1893 r. w Posadzie Dolnej k. Rymanowa
Jan Dąbrowski, s. Franciszka, ur. 12 III 1888 r. w Strachocinie k. Sanoka
Ignacy Jan Dec, s. Wojciecha, ur. 30 I 1896 r. w Sokołowie, pow. kolbuszowski
Józef Długosz, s. Jana, ur. 13 III 1894 r. w Korczynie, pow. krośnieński
Kazimierz Alojzy Dobrostański, s. Alojzego, ur. 19 IV 1898 r. w Rudzie, pow. mielecki
Zygmunt Julian Dobrowolski, s. Józefa, ur. 16 IV 1904 r. w Dębicy
Henryk Domański, s. Marcina, ur. 13 VII 1887 r. w Głogowie, pow. rzeszowski
Klemens Karol Drzewicki, s. Jana, ur. 6 XI 1893 r. w Grębowie, pow. tarnobrzeski
Julian Jerzy Dudzic, s. Antoniego, ur. 11 XI 1911 r. w Zarzeczu
Narcyz Piotr Dymitrów, s. Jan, ur. 29 X 1898 r. w Przemyślu
Romuald Dziedziuk, s. Józefa, ur. 5 VII 1908 r. w Przemyślu
Kazimierz Maria Dzierżyński, s. Kazimierza, ur. 1 VIII 1908 r. w Jarosławiu
Stanisław Dziubek, s. Józefa, ur. 9 IV 1893 r. w Łańcucie
Włodzimierz Dżugan, s. Grzegorza, ur. 15 I 1910 r. w Sanoku
Szymon Fedorońko, s. Michała, ur. 21 VIII 1893 r. w Czerteżu, pow. sanocki
Jan Filip, s. Michała, ur. 26 XII 1912 r. w Leżajsku
Alfred Fleszar, s. Benona, ur. 16 IX 1890 r. w Nienadowej
Tadeusz Władysław Florczak, s. Michała, ur. 12 II 1895 r. w Sanoku
Roman Stanisław Folwarczny, s. Antoniego, ur. 16 X 1898 r. w Tryńczy, pow. przeworski
Jan Józef Franciszczak, s. Władysława, ur. 23 I 1907 r. w Sobniowie k. Jasła
Maurycy Leopold Freund, s. Bernarda, ur. 25 X 1900 r. w Jarosławiu
Józef Mieczysław Fusek, s. Mieczysława, ur. 28 II 1909 r. w Kańczudze
Aleksander Józef Gabryszewski-Buława, s. Włodzimierza, ur. 19 III 1913 r. w Jaśle
Stanisław Jan Gałecki, s. Mikołaja, ur. 29 V 1913 r. w Rymanowie
Rudolf Gartner, s. Fryderyka, ur. 22 X 1881 r. w Rzeszowie
Józef Jan Gąsiecki, s. Jakuba, ur. 24 VI 1903 r. w Przemyślu
Roman Gąsior, s. Franciszka, ur. 9 VIII 1910 r. w Jarosławiu
Aleksander Jan Gąska, s. Józefa, ur. 16 I 1909 r. w Przemyślu
Kazimierz Geneja, s. Michała, ur. 10 I 1907 r. w Radomyślu n. Sanem
Mieczysław Gerczak, s. Michała, ur. 11 XI 1899 r. w Przemyślu
Marian Ksawery Gregowich, s. Eugeniusza, ur. 21 IV 1912 r. w Śliwnicy, pow. przemyski
Antoni Gębarowski, s. Władysława, ur. 29 V 1902 r. w Jaśle
Jan Gil, s. Walentego, ur. 15 XII 1907 r. w Grębowie
Karol Glazur, s. Adama, ur. 30 IV 1891 r. w Kołaczycach k. Jasła
Władysław Józef Godula, s. Stanisława, ur. 24 VII 1911 r. w Sanoku
Izydor Golenia, s. Stanisława, ur. 20 I 1910 r. w Dębinie, pow. łańcucki
Zygmunt Jan Grabowski, s. Władysława, ur. 10 II 1898 r. w Korczynie, pow. krośnieński
Franciszek Grendus, s. Jana, ur. 7 VII 1901 r. w Michałówce, pow. jarosławski
Jan Ludwik Grodecki, s. Władysława, ur. 17 V 1910 r. w Głogowie, pow. rzeszowski
Franciszek Gwizdak, s. Józefa, ur. 1 X 1909 r. w Rzeszowie
Stefan Hakalla, s. Franciszka, ur. 26 XII 1890 r. w Rzeszowie
Józef Hammer, s. Józefa, ur. 20 IV 1886 r. w Schoenanger, pow. mielecki
Marian Aleksander Hanusiewicz, s. Edwarda, ur. 16 VII 1910 r. w Lesku
Emil Antoni Hawliczek, s. Maksymiliana, ur. 20 II 1882 r. w Kolbuszowej
Franciszek Hejnar, s. Wawrzyńca, ur. 10 II 1892 r. w Suchodole, pow. krośnieński
Edward Franciszek Herbert, s. Mariana (gen. bryg.), ur. 26 III 1899 r. w Przemyślu
Wacław Franciszek Hermach, s. Wacława, ur. 18 IX 1904 r. w Rzeszowie
Ferdynand Hofmann, s. Ferdynanda, ur. 7 I 1895 r. w Rudniku n. Sanem
Fryderyk Andrzej Honzatko, s. Fryderyka, ur. 14 II 1892 r. w Rzeszowie
Jan Huczewski, s. Antoniego, ur. 8 XII 1891 r. w Bóbrce [?]
Aleksander Lech Irzyński, s. Franciszka, ur. 15 I 1906 r. w Jaśle
Stanisław Michał Janocha, s. Wojciecha, ur. 10 IX 1895 r. w Turaszówce, pow. krośnieński
Józef Jaroń, s. Wawrzyńca, ur. 18 I 1900 r. w Ruskiej Wsi, pow. rzeszowski
Czesław Władysław Jezioro, s. Sebastiana, ur. 19 XII 1911 r. w Gliniku, pow. ropczycki
Jan Zdzisław Kamiński, s. Ignacego, ur. 4 X 1911 r. w Leżajsku
Tadeusz Karakiewicz, s. Klemensa, ur. 3 I 1896 r. w Dzikowie, pow. tarnobrzeski
Władysław Kawa, s. Władysława, ur. 15 VIII 1891 r. w Przemyślu
Julian Henryk Kazatel, s. Jana, ur. 12 V 1914 r. w Przeworsku
Edward Kilarski, s. Wawrzyńca, ur. 24 IX 1902 r. w Brzozowie
Władysław Kirszanek, s. Kazimierza, ur. 24 VI 1900 r. w Ropczycach
Tadeusz Kmieć, s. Władysława, ur. 21 VII 1901 r. w Rzeszowie
Zdzisław Marian Konopka, s. Bartłomieja, ur. 14 VIII 1895 r. w Antoniowie, pow. tarnobrzeski
Franciszek Korona, s. Jana, ur. 9 X 1905 r. w Białobrzegach k. Krosna
Leopold Antoni Kościółek, s. Piotra, ur. 5 XI 1907 r. w Nisku
Józef Król, s. Michała, ur. 23 IX 1899 r. w Jarosławiu
Karol Król, s. Andrzeja, ur. 16 X 1908 r. w Kniażycach, pow. przemyski
Stanisław Kryda, s. Adama, ur. 8 V 1900 r. w Głogowie, pow. rzeszowski
Józef Kucharski, s. Władysława, ur. 19 II 1900 r. w Strachocinie, pow. sanocki
Stanisław Kukla, s. Wawrzyńca, ur. 9 XI 1892 r. w Sarzynie, pow. łańcucki
Włodzimierz Kulczycki, s. Eliasza, ur. 8 V 1913 r. w Jarosławiu
Tadeusz Kuryłło, s. Jana, ur. 28 VIII 1911 r. w Tarnobrzegu
Jan Kuźniar, s. Jakuba, ur. 20 V 1893 r. w Jasienicy
Zygmunt Karol Kuźniar, s. Jana, ur. 14 VI 1909 r. w Leżajsku
Edward Jan Kwitowski, s. Harasyma, ur. 28 XII 1897 r. w Przemyślu
Jerzy Lerch, s. Kornela, ur. 8 VII 1906 r. w Rymanowie
Franciszek Lewicki, s. Jana, ur. 22 V 1908 r. w Pilźnie
Feliks Lipiński, s. Aleksandra, ur. 21 VIII 1895 r. w Świeszowej, pow. krośnieński [?]
Bogusław Lisowski, s. Aleksandra, ur. 12 IV 1913 r. w Woli Niżnej k. Sanoka
Włodzimierz Łańcucki, s. Józefa, ur. 10 X 1907 r. w Sieniawie, pow. jarosławski
Antoni Łotuszka, s. Tytusa, ur. 6 I 1900 r. w Przeworsku
Franciszek Machowski, s. Wincentego, ur. 1 XII 1893 r. w Niechobrzu, pow. rzeszowski
Stanisław Marian Madejski, s. Franciszka, ur. 24 III 1903 r. w Przemyślu
Emil Makowiej, s. Eliasza, ur. 3 III 1908 r. w Laszkach, pow. jarosławski
Stanisław Mantel, s. Eliasza, ur. 15 VI 1899 r. w Przemyślu
Ferdynand Marecki, s. Błażeja, ur. 10 VI 1806 r. w Rudniku n. Sanem
Bolesław Karol Marszałek, s. Jóżefa, ur. 2 X 1906 r. w Kawęczynie Dębickim [?]
Bolesław Matzner, s. Klemensa, ur. 6 II 1889 r. w Dębicy
Michał Mazur, s. Jana, ur. 5 X 1913 r. w Pruchniku, pow. jarosławski
Stanisław Mazur, s. Jana, ur. 14 IX 1914 r. w Roźwienicy
Antoni Michalski, s. Sebastiana, ur. 7 VI 1891 r. w Lubaczowie
Stanisław Michalski, s. Kazimierza, ur. 23 IV 1900 r. w Sanoku
Władysław Michna, s. Antoniego, ur. 24 V 1890 r. w Przemyślu
Stanisław Mielecki, s. Jana, ur. 22 IV 1895 r. w Dębicy
Zdzisław Migoń, s. Ignacego, ur. 19 XI 1913 r. w Dębicy
Wojciech Mikiewicz, s. Kazimierza, ur. 6 IV 1892 r. w Żurawiczkach, pow. jarosławski
Jerzy Miklaszewski, s. Jana, ur. 1 XI 1904 r. w Hołubli, pow. przemyski
Edmund Karol Młodecki, s. Michała, ur. 4 X 1903 r. w Jaśle
Antoni Mołodecki, s. Antoniego, ur. 18 V 1907 r. w Jaśle
Mirosław Moroz, s. Michała, ur. 15 II 1893 r. w Tarnobrzegu
Leopold Moser, s. Romana, ur. 30 IX 1898 r. w Olszanicy
Józef Moskal, s. Jana, ur. 13 VI 1895 r. w Grodzisku Dolnym, pow. łańcucki
Leon Moszczeński, s. Ferdynanda, ur. 28 I 1889 r. w Lesku
Jan Moszkowicz, s. Franciszka, ur. 12 I 1894 r. w Gwizdowie, pow. łańcucki
Jerzy Myszkowski, s. Józefa, ur. 17 XI 1895 r. w Stubnie, pow. przemyski
Władysław Nieć, s. Stanisława, ur. 27 VI 1910 r. w Krościenku, pow. przemyski
Franciszek Nowacki, s. Jana, ur. 8 VII 1912 r. w Ulanowie
Antoni Nowak, s. Jan, ur. 20 III 1910 r. w Jaśle
Ludwik Nowak, s. Andrzeja, ur. 27 VII 1909 r. w Kołaczycach
Kazimierz Nowicki, s. Szymona, ur. 5 IX 1907 r. w Rymanowie, pow. sanocki
Karol Obfidowicz, s. Bronisława, ur. 20 I 1900 r. w Jarosławiu
Józef Ochab, s. Marcina, ur. 31 I 1913 r. w Szowsku (Szówsku)
Karol Ogrodnicki, s. Antoniego, ur. 21 X 1896 r. w Żołyni, pow. łańcucki
Adam Olbrychtowicz, s. Jana, ur. 22 XII 1892 r. w Jaśle
Władysław Oleksik, s. Antoniego, ur. 26 V 1895 r. w Przemyślu
Eugeniusz Opaliński, s. Stanisława, ur. 29 VII 1912 we Wrocance
Karol Opitz, s. Franciszka, ur. 4 XI 1888 r. w Nowosielcach, pow. niżański
Józef Osika, s. Rocha, ur. 31 VIII 1894 r. w Rzeszowie
Artur Ostapowicz, s. Mikołaja, ur. 5 I 1897 r. w Ustrzykach Dolnych
Wincenty Pałczyński, s. Jan, ur. 2 II 1898 r. w Ciesznowie
Władysław Parfiński, s. Antoniego, ur. 25 VI 1912 r. w Krośnie
Franciszek Peszek, s. Józefa, ur. 5 Vi 1912 r. w Białobrzegach, pow. łańcucki
Roman Peszko, s. Andrzeja, ur. 1 XI 1893 r. w Krzemienicy, pow. łańcucki
Roman Marceli Peszkowski, s. Władysława, ur. 22 X 1898 r. w Rzeszowie
Marian Pękalski, s. Adama, ur. 24 I 1908 r. w Ranizowie (Raniżowie)
Eugeniusz Piekło, s. Antoniego, ur. 7 X 1902 r. w Pilźnie
Stanisław Pieniążek, s. Józefa, ur. 9 II 1891 r. w Dębowie k. Przeworska
Józef Piesowicz, s. Karola, ur. 23 II 1894 r. w Głogowie, pow. rzeszowski
Marian Piestrzak, s. Wojciecha, ur. 21 XI 1896 r. w Rudniku n. Sanem
Józef Pietraszek, s. Józefa, ur. 21 VI 1896 r. w Pruchniku, pow. jarosławski
Roman Pilawski, s. Jana, ur. 11 II 1913 r. w Brzozowie
Henryk Pisarek, s. Pawła, ur. 19 I 1913 r. w Bziance, pow. rzeszowski
Władysław Piwnica, s. Marcina, ur. 3 XI 1894 r. w Rzeszowie
Edward Plesner, s. Jana, ur. 22 VI 1894 r. w Dłumaczu, pow. łańcucki [?]
Władysław Podolski, s. Augusta, ur. 19 VI 1893 r. w Równem, pow. krośnieński
Józef Powroźnik, s. Jana, ur. 4 VII 1906 r. w Grodzisku Dolnym
Zygmunt Puchalik, s. Antoniego, ur. 23 XII 1891 r. w Prusieku, pow. sanocki
Władysław Stanisław Pyptiuk, s. Jana, ur. 10 X 1886 r. w Łańcucie
Jan Pysz, s. Wojciecha, ur. 26 X 1894 r. w Grodzisku Górnym, pow. łańcucki
Mieczysław Grzegorz Radoniewicz, s. Aleksandra, ur. 12 III 1910 r. w Pilźnie
Kazimierz Józef Radziński, s. Stanisława, ur. 1 X 1901 r. w Przędzelu, pow. niżański
Zdzisław Mateusz Rajchel, s. Ignacego, ur. 21 IX 1910 r. w Rymanowie
Izaak Jakub Rebhun, s. Borucha, ur. 14 XII 1898 r. w Prałkowcach, pow. przemyski
Marian Mieczysław Rozwadowski, s. Stanisława, ur. 10 XII 1906 r. w Dębicy
Józef Stanisław Rożkiewicz, s. Ludwika, ur. 6 III 1910 r. w Tyczynie, pow. rzeszowski
Józef Rubisch, s. Szymona, ur. 25 VII 1895 r. w Rzeszowie
Feliks Tadeusz Rusek, s. Karola, ur. 1 V 1907 r. w Wojsławiu, pow. mielecki
Józef Rzepiela, s. Andrzeja, ur. 4 XI 1893 r. w Ulanowie, pow. niżański
Jan Sadowski, s. Wojciecha, ur. 12 V 1890 we Wzdowie, pow. brzozowski
Tadeusz Samborski, s. Jana, ur. 4 II 1913 r. w Polance, pow. krośnieński
Marian Samojeden, s. Józefa, ur. 27 X 1905 r. w Nisku
Kazimierz Stefan Schab, s. Józefa, ur. 1 I 1909 r. w Mielcu
Klaudiusz Wilhelm Schwarz, s. Jerzego, ur. 11 I 1907 r. w Jarosławiu
Witold Marian Siedmiograj, s. Michała, ur. 13 VII 1909 r. w Kolbuszowej
Edward Siekierski, s. Antoniego, ur. 18 VIII 1889 r. w Ropczycach
Władysław Stanisław Sierosławski, s. Wojciecha, ur. 17 XII 1896 r. w Rzeszowie
Tomasz Siudak, s. Józefa, ur. 20 VIII 1912 r. w Jeżowem, pow. niżański
Bolesław Skąpski, s. Bolesława, ur. 11 II 1905 r. w Rymanowie
Sebastian Skupień, s. Michała, ur. 7 I 1893 r. w Rogoźnie, pow. łańcucki
Józef Skwara, s. Franciszka, ur. 29 VII 1900 r. w Targowiskach, pow. krośnieński
Jan Słomiany, s. Zofii, ur. 6 VII 1914 r. w Budach Przeworskich [?]
Tadeusz Stanisław Słotołowicz, s. Stanisława, ur. 19 XII 1900 r. w Sanoku
Stefan Józef Słysz, s. Jana, ur. 23 III 1914 r. w Gorliczynie, pow. przeworski
Jan Socha, s. Mateusza, ur. 20 VI 1913 r. w Piwodzie, pow. jarosławski
Andrzej Antoni Stachowicz, s. Tadeusza, ur. 20 X 1904 r. w Przecławiu
Adolf Jerzy Stachyra, s. Karola, ur. 24 IV 1902 r. w Łańcucie
Julian Jan Stankiewicz, s. Jakuba 4 IV 1888 r. w Jarosławiu
Aleksander Adam Stasiniewicz, s. Stanisława, ur. 18 IX 1910 r. w Rzeszowie
Roman Stelmach, s. Andrzeja, ur. 1 II 1892 r. w Krośnie
Zdzisław Franciszek Sukiennik, s. Franciszka, ur. 6 IX 1912 r. w Jaśle
Michał Franciszek Sumień, s. Stanisława, ur. 19 IX 1896 r. w Przemyślu
Ezechiel Sussman, s. Bernarda, ur. 25 VI 1894 r. w Jaśle
Mieczysław Stanisław Swizdor, s. Józefa, ur. 12 IV 1906 r. w Rzeszowie
Jan Szczeklik, s. Wawrzyńca, ur. 1 II 1904 r. w Ustrzykach Dolnych
Karol Szopa, s. Stanisława, ur. 4 II 1895 r. w Zręcinie, pow. krośnieński
Leon Dawid Sylweriusz Szostkiewicz, s. Henryka, ur. 20 VI 1906 r. w Jaśle
Edward Aleksander Szul, s. Romana, ur. 19 III 1910 r. w Głuchowie, pow. łańcucki
Stanisław Szwed, s. Kaspra, ur. 8 V 1899 r. w Rudniku n. Sanem
Alfred Leopold Tatarka, s. Aleksandra, ur. 18 X 1897 r. w Przemyślu
Alojzy Marian Tatkowski, s. Jana, ur. 21 VI 1908 r. w Łące, pow. rzeszowski
Michał Tobiasz, s. Jana, ur. 9 VIII 1891 r. w Mielcu
Stanisław Trojan, s. Kaspra, ur. 9 II 1894 r. w Rozborzu, pow. przeworski
Antoni Tucki, s. Franciszka, ur. 20 I 1915 r. w Dynowie
Tadeusz Tuleja, s. Kazimierza, ur. 21 XI 1910 r. w Przybówce, pow. krośnieński
Erwin Tymczyszyn, s. Michała, ur. 23 IV 1909 r. w Brzózie, pow. tarnobrzeski
Władysław Urban, s. Andrzeja, ur. 9 II 1891 r. w Pasławiu, pow. dobromilski [?]
Marian Wagner, s. Leopolda, ur. 15 XII 1894 r. w Jarosławiu
Zdzisław Ludwik Wagner, s. Leopolda, ur. 19 VIII 1891 r. w Jarosławiu
Bronisław Stanisław Wanat, s. Franciszka, ur. 20 VIII 1912 r. w Dydni, pow. brzozowski
Bolesław Piotr Wanatowicz, s. Stanisława, ur. 22 II 1913 r. w Mielcu
Ludwik Warchał, s. Franciszka, ur. 3 II 1911 r. w Bażanówce, pow. sanocki
Andrzej Warchoł, s. Franciszka, ur. 11 XI 1909 r. w Wolinie, pow. niżański
Bronisław Franciszek Wasiewicz, s. Teofila, ur. 21 IX 1898 r. w Birczy
Henryk Marian Wdówka, s. Adama, ur. 15 V 1896 r. w Zgłobniu, pow. rzeszowski
Mieczysław Władysław Welfe, s. Henryka, ur. 20 III 1899 r. w Kolbuszowej
Antoni Wiącek, s. Józefa, ur. 11 II 1889 r. w Borowej k. Mielca
Kazimierz Wilk, s. Franciszka, ur. 5 IV 1895 r. w Cieszanowie
Franciszek Wilkoń, s. Franciszka, ur. 9 IX 1896 r. w Jaśle
Józef Karol Winter, s. Józefa, ur. 9 IX 1900 r. w Sanoku
Antoni Zdzisław Wiśniewski, s. Aleksandra, ur. 5 VII 1911 r. w Dębowcu k. Jasła
Henryk Wiśniewski, s. Jana, ur. 27 VIII 1900 r. w Staromieściu, pow. rzeszowski
Marian Franciszek Wiśniowski, s. Franciszka, ur. 25 III 1902 r. w Jarosławiu
Gabriel Wojkow, s. Jana, ur. 19 VI 1902 r. w Rozwadowie
Zygmunt Wołoszyn, s. Antoniego, ur. 29 XII 1897 r. w Kańczudze, pow. przeworski
Zbigniew Karol Wyskiel, s. Edwarda, ur. 11 XI 1912 r. w Zagórzu, pow. sanocki
Tadeusz Roman Zajączkowski, s. Jakuba, ur. 18 V 1905 r. w Rzeszowie
Marcin Zdeb, s. Jana, ur. 18 VII 1909 r. w Nienadówce, pow. kolbuszowski
Tadeusz Zieliński, s. Jacka, ur. 17 III 1893 r. w Jarosławiu
Łukasz Zwierkowski, s. Stanisława, ur. 28 IX 1893 r. w Stubnie, pow. przemyski
Stefan Władysław Zych, s. Antoniego, ur. 26 XII 1897 r. w Przemyślu

Osoby związane z Podkarpaciem, których miejsca urodzenia nie ustalono

Juliusz Bakoń, ur. w 1919 r., prawdopodobnie mieszkał w Sanoku
Maksymilian Szmidt, s. Józefa, ur. w 1915 r., absolwent gimnazjum w Nisku

Charków

Wybrano na podstawie: 
Charków. Księga Cmentarna Polskiego Cmentarza Wojennego, Warszawa 2003.

Władysław Jan Samuel Adamski, s. Roberta, ur. 19 VI 1898 r. w Bóbrce [?]
Witold Władysław Tadeusz Aurzecki, s. Tadeusza, ur. 17 III 1911 r. w Przemyślu
Stanisław Badowicz, s. Andrzeja, ur. 8 V 1911 r. w Jarosławiu
Adam Franciszek Jerzy Bakalarz, s. Franciszka, ur. 20 XI 1913 r. w Nisku
Józef Stefan Baran, s. Antoniego, ur. 6 II 1906 r. w Soninie, pow. łańcucki
Tadeusz Kazimierz Barański, s. Henryka, ur. 29 I 1909 r. w Przemyślu
Jan Mieczysław Berger, s. Roberta, ur. 1 VIII 1894 r. w Czarnej, pow. ropczycki
Edward Białozorski, s. Piotra, ur. 14 X 1906 r. w Lubaczowie
Aleksander Blatt, s. Henryka, ur. 29 XI 1897 r. w Przemyślu
Michał Błądek, s. Jana, ur. 27 IX 1891 r. w Jeżowem, pow. niżański
Zbigniew Andrzej Błoński, s. Władysława, ur. 30 XI 1909 r. w Tarnobrzegu
Kazimierz Bogaczewicz, s. Franciszka, ur. 2 III 1888 r. w Humniskach, pow. brzozowski
Kazimierz Marceli Bohaczewski, s. Władysława, ur. 16 I 1911 r. w Krościenku [?]
Jan Boroń, s. Józefa, ur. 8 VI 1889 r. w Woli Orzechowskiej, pow. brzozowski
Maurycy Broch, s. Samuela, ur. 31 I 1888 r. w Nakle, pow. przemyski
Tadeusz Karol Buczek, s. Stanisława, ur. 7 VII 1904 r. w Jedliczach, pow. sanocki
Emil Edward Bukowski, s. Antoniego, ur. 24 IX 1895 r. w Dębicy
Leonard Bursa, s. Józefa, ur. 11 VIII 1897 r. w Brzostku
Franciszek Burski (poprzednie nazwisko Burak), s. Jana, ur. 2 IV 1899 r. w Łące, pow. rzeszowski
Jan Roman Burz, s. Jana, ur. 9 II 1897 r. w Rzeszowie
Wincenty But, s. Jana, ur. 10 III 1890 r. w Stawinie [?]
Stanisław Chłodnicki, s. Jan, ur. 16 IV 1890 r. w Leżajsku
Józef Chmura, s. Michała, ur. 19 XI 1896 r. w Kańczudze, pow. przeworski
Witold Tomasz Cichocki, s. Tomasza, ur. 2 I 1899 r. w Niżankowicach, pow. przemyski
Jerzy Hieronim Cienciała, s. Eryka, ur. 14 X 1912 r. w Krośnie
Władysław Ciepielowski, s. Walentego, ur. 3 VI 1893 r. w Dzikowcu k. Sokołowa
Stanisław Cieślik, s. Józefa, ur. 28 VIII 1893 r. w Kołaczycach, pow. jasielski
Ludwik Cisowski, s. Stanisława, ur. 21 II 1899 r. w Przecławiu, pow. mielecki
Józef Cygan, s. Jana, ur. 1 I 1890 r. w Ostrówku, pow. mielecki
Jan Piotr Cypryś, s. Walentego, ur. 5 VII 1908 r. w Wilkowyi, pow. rzeszowski
Adolf Marian Czarnota, s. Antoniego, ur. 30 III 1896 r. w Sędziszowie
Kazimierz Tadeusz Drajewicz, s. Karola, ur. 17 XII 1911 r. w Sokolnikach [?]
Andrzej Drozd, s. Józefa, ur. 9 XI 1893 r. w Nadolanach, pow. sanocki
Józef Dubiński, s. Antoniego, ur. 10 XII 1896 r. w Klimkówce, pow. sanocki
Henryk Dyduch, s. Wojciecha, ur. 3 X 1896 r. w Nowosielcach, pow. przeworski
Roman Eisen, s. Salomona, ur. 5 XII 1897 r. w Rzeszowie
Marian Aleksander Fedkowicz-Hordyński, s. Otmara, ur. 15 VIII 1910 r. w Radymnie, pow. jarosławski
Paweł Piotr Filipowicz, s. Antoniego, ur. 29 VI 1897 r. w Przemyślu
Zygmunt Jan Chryzostom Władysław Fischer, s. Władysława, ur. 5 XII 1898 r. w Jaśle
Antoni Fleszar, s. Józefa, ur. 20 XII 1897 r. w Markowej, pow. przeworski
Władysław Fornal, s. Wojciecha, ur. 16 V 1907 r. w Lacku, pow. dobromilski 
(absolwent gimnazjum w Przemyślu)
Ferdynand Foryst, s. Henryka, ur. 3 IX 1893 r. w Ruskiej Wsi, pow. rzeszowski
Ludwik Gabriel, s. Franciszka, ur. 10 VIII 1899 r. w Rzeszowie
Władysław Gaweł, s. Macieja, ur. 30 V 1890 r. w Roźwienicy, pow. jarosławski
Czesław Tadeusz Gawryś, s. Tadeusza, ur. 10 XII 1906 r. w Przemyślu
Adolf Mieczysław Gazdowicz, s. Władysława, ur. 6 VI 1912 r. w Przemyślu
Jan Gdański, s. Michała, ur. 8 I 1896 r. w Grodzisku Dolnym, pow. łańcucki
Paweł Mieczysław Gdula, s. Józefa, ur. 25 I 1905 r. w Manasterzu, pow. przeworski
Jan Eugeniusz Geneja, s. Franciszka, ur. 5 VIII 1902 r. w Radomyślu Wielkim
Rudolf Geyer, s. Jakuba, ur. 21 X 1897 r. w Ostrowie, pow. jarosławski
Alojzy Władysław Gierulski, s. Stanisława, ur. 20 V 1894 r. w Rzeszowie
Jerzy Eugeniusz Giżyński, s. Stanisława, ur. 30 VI 1913 r. w Tarnobrzegu
Stanisław Wiktor Goliński, s. Stanisława, ur. 28 VII 1891 r. w Przemyślu
Bronisław Górski, s. Jana, ur. 19 X 1900 r. w Sanoku
Roman Griesswald, s. Jana, ur. 8 VII 1883 r. w Chmielowie, pow. tarnobrzeski
Franciszek Józef Grissbach, s. Edwarda, ur. 25 XI 1898 r. w Przemyślu
Jan Antoni Gustek, s. Leona, ur. 24 I 1896 r. w Kołaczycach k. Jasła
Zbigniew Franciszek Gutka, s. Franciszka, ur. 25 VI 1912 r. w Racławicach k. Niska
Paweł Hajduk, s. Andrzeja, ur. 27 IV 1896 r. w Borkach Nizińskich, pow. mielecki
Włodzimierz Hardy, s. Teodora, ur. 24 XII 1885 r. w Przemyślu
Karol Hodała, s. Andrzeja, ur. 8 X 1894 r. w Sokołowie, pow. kolbuszowski
Eugeniusz Ludwik Hoffman, s. Franciszka, ur. 19 VI 1907 r. w Jarosławiu
Leon Huziel, s. Leona, ur. 28 II 1885 r. w Przemyślu
Jan Stanisław Jamroz, s. Piotra, ur. 3 VII 1913 r. w Nisku
Maciej Jaroch, s. Andrzeja, ur. 26 IX 1899 r. w Wyszatycach, pow. przemyski
Andrzej Jarosz, s. Antoniego, ur. 30 XI 1895 r. w Białobrzegach, pow. łańcucki
Stanisław Jarosz, s. Karola, ur. 27 IX 1889 r. w Rozwadowie
Augustyn Jawniak, s. Antoniego, ur. 16 X 1908 r. w Chodakówce, pow. przeworski
Marian Kadlec, s. Emila, ur. 13 IV 1906 r. w Jaśle
Józef Karol Kalita, s. Franciszka, ur. 23 I 1898 r. w Gawłuszowicach, pow. mielecki
Adam Cyprian Kałuski, s. Józefa, ur. 8 I 1893 r. w Rzeszowie
Józef Kamycki, s. Andrzeja, ur. 29 VIII 1909 r. w Sieteszy
Antoni Kania, s. Jana, ur. 4 XII 1900 r. w Wojsławiu, pow. mielecki
Henryk Zenon Karakiewicz, s. Andrzeja, ur. 22 XII 1896 r. w Tarnobrzegu
Włodzimierz Adam Kasprzyk, s. Antoniego, ur. 20 VIII 1912 r. w Radomyślu Wielkim
Józef Bolesław Kądzioła, s. Urbana, ur. 9 III 1908 r. w Jaślanach, pow. tarnobrzeski
Tadeusz Stanisław Kirchner, s. Bolesława, ur. 7 V 1891 r. w Chwałowicach, pow. tarnobrzeski
Franciszek Klakla, s. Wawrzyńca, ur. 5 IX 1901 r. w Rudniku
Radomir Klimczuk, s. Pawła, ur. 14 XI 1913 r. w Sanoku
Stanisław Kliś, s. Franciszka, ur. 11 I 1908 r. w Głowaczowej, pow. ropczycki
Marian Jan Kmiotek, s. Piotra, ur. 6 VII 1912 r. w Przemyślu
Stanisław Józef Kochański, s. Antoniego, ur. 26 X 1892 r. w Przemyślu
Józef Kojder, s. Wincentego, ur. 9 XI 1895 r. w Mieżyńcu, pow. przemyski
Józef Komenda, s. Feliksa, ur. 25 VIII 1894 r. w Jarosławiu
Adam Edward Kopecki, s. Władysława, ur. 14 IV 1898 r. w majątku Morawsko k. Jarosławia
Marian Kornella, s. Michała, ur. 31 I 1899 r. w Jaśle
Marian Alojzy Kosiba, s. Michała, ur. 7 X 1907 r. w Ustrobnej, pow. krośnieński
Edward Kościński, s. Józefa, ur. 7 IX 1893 r. w Brzozowie
Stanisław Eugeniusz Kowalski, s. Franciszka, ur. 12 V 1903 r. w Dubiecku
Franciszek Kraus, s. Jana, ur. 7 VII 1895 w. Żołyni, pow. łańcucki
Włodzimierz Eugeniusz Krementowski, s. Józefa, ur. 1 VIII 1902 r. w Jaśle
Władysław Michał Krampa, s. Kazimierza, ur. 1 III 1906 r. w Złotnikach, pow. mielecki
Robert Jan Krupa, s. Jana, ur. 2 VI 1902 r. w Przybówce
Mieczysław Krystyniak, s. Franciszka, ur. 2 XI 1898 w. Targowiskach, pow. krośnieński
Konrad Świętosław Kazimierz Krzyworączka, s. Tomasza, ur. 11 II 1908 r. w Potoku, pow. krośnieński
Czesław Zdzisław Kubicz, s. Józefa, ur. 29 VII 1909 r. w Dzikowie, pow. tarnobrzeski
Gwido Alojzy Kuciński, s. Szymona, ur. 26 IV 1903 r. w Jarosławiu
Adolf Kur, s. Kazimierza, ur. 16 VI 1910 r. w Jarosławiu
Michał Jan Kwiatkowski, s. Franciszka 16 V 1890 r. w Przemyślu
Mieczysław Jan Kwiatkowski, s. Ludwika, ur. 21 I 1892 r. w Rzeszowie
Celestyn Piotr Latawiec, s. Piotra, ur. 28 V 1894 r. w Sieteszy, pow. przeworski
Stanisław Lechowicz, s. Franciszka, ur. 7 XI 1890 r. w Przemyślu
Henryk Andrzej Leja, s. Emila, ur. 30 XI 1881 r. w Mrukowej, pow. jasielski
Franciszek Lewcio, s. Wojciecha, ur. 22 IX 1897 r. w Głogowcu, pow. przeworski
Włodzimierz Lichacz, s. Stefana, ur. 15 IV 1905 r. w Jarosławiu
Marian Antoni Ligaszewski, s. Jana, ur. 17 V 1901 r. w Radymnie, pow. jarosławski
Ryszard Zygmunt Linscheid, s. Piotra, ur. 8 IV 1909 r. w Kuńkowcach, pow. przemyski
Ryszard Stanisław Liwicki, s. Stanisława, ur. 20 II 1897 r. w Głuchowie, pow. łańcucki
Marian Lubaska, s. Zdzisława, ur. 26 X 1901 r. w Mielcu
Mieczysław Franciszek Lubelski, s. Franciszka, ur. 29 IX 1882 r. w Hawłowicach, pow. jarosławski
Roman Bożydar Łada-Grodzicki, s. Antoniego, ur. 21 VI 1908 r. w Łańcucie
Jan Łańcucki, s. Franciszka, ur. 22 XI 1912 r. w Wylewie, pow. jarosławski
Józef Andrzej Łańcucki, s. Bronisława, ur. 28 XI 1890 r. w Sieniawie, pow. rzeszowski [?]
Antoni Łobacz, s. Antoniego, ur. 26 IX 1909 r. w Święcianach [?]
Tadeusz Edward Łojak, s. Teodora, ur. 2 X 1893 r. w Przemyślu
Lucjan Rafael Łukawski, s. Jana, ur. 3 III 1897 r. w Rzeszowie
Jan Mac, s. Wojciecha, ur. 29 III 1907 r. w Boguchwale, pow. rzeszowski
Justyn Wiktor Mackiewicz, s. Jana, ur. 2 IX 1899 r. w Sanoku
Kazimierz Józef Malczewski, s. Jana, ur. 28 II 1882 r. w Przemyślu
Edmund Paweł Malinowski, s. Michała, ur. 16 XII 1892 r. w Dzikowie, pow. tarnobrzeski
Tadeusz Leon Matysiak, s. Franciszka, ur. 3 X 1892 r. w Białobrzegach
Aleksander Teodor Mazur, s. Teodora, ur. 20 VI 1914 r. w Grębowie, pow. tarnobrzeski
Edward Mazurkiewicz, s. Wincentego, ur. 4 V 1898 r. w Pilźnie
Ludwik Mendys, s. Franciszka, ur. 1 VII 1896 r. w Jaśle
Mieczysław Jan Aleksander Mielech, s. Jana, ur. 17 II 1907 r. w Lubaczowie
Stanisław Miezin, s. Jana, ur. 28 VIII 1910 r. w Krośnie
Stanisław Miętus, s. Wiktora, ur. 8 IV 1894 r. w Jaśle
Andrzej Józef Mika, s. Michała, ur. 14 IX 1898 r. w Kołaczycach, pow. jasielski
Stanisław Miklowski, s. Pawła, ur. 21 XI 1895 r. w Nadbrzeziu, pow. tarnobrzeski
Józef Mikoś, s. Jana, ur. 5 II 1915 r. w Domaradzu, pow. brzozowski
Zygmunt Wiktor Antoni Mitera, s. Adolfa, ur. 17 I 1903 r. w Skołyszynie, pow. jasielski
Stefan Andrzej Mozołowski, s. Józefa, ur. 19 II 1892 r. w Sanoku
Franciszek Mrowiec, s. Zygmunta, ur. 26 VII 1899 r. w Leżajsku
Antoni Muliński, s. Karola, ur. 4 VI 1897 r. w Kołaczycach, pow. jasielski
Józef Mytych, s. Piotra, ur. 1 III 1888 r. w Kamieniu, pow. niżański
Antoni Julian Nawratil, s. Juliana, ur. 14 VII 1883 r. w Nisku
Antoni Nazimek, s. Józefa, ur. 6 I 1910 r. w Wilkowyi, pow. rzeszowski
Andrzej Niwa, s. Jana, ur. 26 XI 1900 r. w Chechłach, pow. ropczycki
Wiesław Piotr Nowotarski, s. Józefa, ur. 21 II 1910 r. w Rymanowie, pow. sanocki
Józef Mieczysław Nycz, s. Pawła, ur. 30 III 1908 r. w Klimkówce, pow. sanocki
Aleksander Oberländer, s. Marka, ur. 6 IX 1894 r. w Jaśle
Tadeusz Oćwieja, s. Adama, ur. 5 VII 1912 r. w Skołoszowie 
Mieczysław Wawrzyniec Osiński, s. Bolesława, ur. 8 VIII 1904 r. w Odrzykoniu, pow. krośnieński
Marian Józef Palczyński, s. Floriana, ur. 14 XII 1892 r. w Domaradzu, pow. brzozowski
Adolf Paśko, s. Franciszka, ur. 3 VII 1890 r. w Olchowej, pow. ropczycki
Jan Pawłowski, s. Józefa, ur. 28 VIII 1893 r. w Potoku, pow. jasielski
Józef Pawłowski, s. Marcina ur. 10 II 1892 r. w Drabiniance, pow. rzeszowski
Roman Pawłowski, s. Antoniego, ur. 12 VII 1897 r. w Chmielniku [?]
Andrzej Pelczar, s. Jana, ur. 28 XI 1899 r. w Krościenku Wyżnym, pow. krośnieński
Władysław Pelczar, s. Jana, ur. 17 VIII 1904 r. w Krościenku, pow. krośnieński
Michał Pękala, s. Józefa, ur. 15 VIII 1893 r. w Wierzawicach, pow. łańcucki
Stanisław Piela, s. Michała, ur. 6 IX 1911 r. w Rzeszowie
Zbigniew Pietrzak, s. Adama, ur. 17 III 1917 r. w Przemyślu
Rudolf Gustaw Pistl, s. Rudolfa, ur. 9 IV 1889 r. w Starym Zagórzu, pow. sanocki
Jan Leonard Płoszczański, s. Teodora, ur. 21 XII 1912 r. w Malhowicach, pow. przemyski
Stanisław Piotr Podraza, s. Stanisława, ur. 25 VI 1899 r. w Łękach Górnych, pow. dębicki
Marian Adam Polaczek, s. Jana, ur. 12 XI 1904 r. w Medyce, pow. przemyski
Stanisław Potym, s. Antoniego, ur. 19 XII 1912 r. w Krowicy, pow. lubaczowski
Edward Władysław Półchłopek, s. Ryszarda, ur. 20 XI 1912 r. w Przemyślu
Henryk Ludwik Przewoźniczek, s. Jana, ur. 21 V 1902 r. w Żmigrodzie, pow. jasielski
Marian Stanisław Raganowicz, s. Franciszka, ur. 12 VIII 1892 r. w Sieniawie, pow. jarosławski
Karol Wiktor Rożek, s. Stanisława, ur. 16 X 1898 r. w Przemyślu
Tadeusz Wiktor Rożek, s. Stanisława, ur. 15 X 1897 r. w Przemyślu
Adam Różański, s. Ludwika, ur. 24 XII 1889 r. w Zarzeczu, pow. jarosławski
Maurycy Rubinfeld, s. Adolfa, ur. 24 XII 1885 r. w Przemyślu
Józef Rzepa, s. Nikodema, ur. 3 II 1908 r. w Przeworsku
Michał Franciszek Sagański, s. Eliasza, ur. 29 IX 1905 r. w Maziarni, pow. niżański
Stanisław Samek, s. Michała, ur. 6 V 1909 r. w Nisku
Mieczysław Jan Samołyk, s. Marcina, ur. 10 VIII 1890 r. w Rzeszowie
Jan Władysław Sarna, s. Franciszka, ur. 22 I 1912 r. w Lublicy, pow. jasielski
Leon Schoenberg, s. Zygmunta, ur. 24 VI 1899 r. w Rzeszowie
Jan Edward Seiler, s. Jana, ur. 19 VIII 1891 r. w Woli Pławskiej, pow. mielecki
Heliodor Siekierski, s. Jana, ur. 28 XII 1907 r. w Kupnie, pow. kolbuszowski
Ignacy Stanisław Skarżeński, s. Maurycego, ur. 5 XI 1898 r. w Jaśle
Józef Skiba, s. Walentego, ur. 30 I 1883 r. w Trzęsówce, pow. kolbuszowski
Aleksander Składzień, s. Jana, ur. 15 VIII 1903 r. w Ropczycach
Jan Skrzypek, s. Henryka, ur. 9 II 1914 r. w Świlczy, pow. rzeszowski
Edward Antoni Słowik, s. Błażeja, ur. 6 I 1893 r. w Zagórzu, pow. sanocki
Adam Józef Smarzewski, s. Zygmunta, ur. 19 XII 1909 r. w Przemyślu
Stanisław Soczek, s. Antoniego, ur. 28 IV 1890 r. w Kołaczycach, pow. jasielski
Stanisław Józef Sołtysik, s. Andrzeja, ur. 8 V 1907 r. w Żmigrodzie Nowym, pow. jasielski
Władysław Wiktor Sontag, s. Karola, ur. 4 VIII 1894 r. w Przemyślu
Józef Ludwik Dawid Spitz, s. Eisiga, ur. 18 III 1907 r. w Drohobyczce, pow. przemyski
Kazimierz Oskar Spolski, s. Adama, ur. 16 XI 1897 r. w Łańcucie
Franciszek Stanek, s. Sebastiana, ur. 28 VIII 1910 r. w Sielcu, pow. ropczycki
Władysław Starzecki, s. Jana, ur. 14 VI 1892 r. w Zarszynie, pow. sanocki
Jan Stec, s. Antoniego, ur. 12 V 1907 r. w Tarnobrzegu
Józef Stec, s. Józefa, ur. 16 XI 1911 r. w Woli Rafałowskiej, pow. rzeszowski
Gustaw Stocki, s. Karola, ur. 6 I 1913 r. w Ustrzykach Dolnych
Jerzy Longin Robert Strzelecki, s. Leona, ur. 4 X 1906 r. w Bojanowie, pow. niżański
Marian Surman, s. Szczepana, ur. 12 IX 1896 r. w Sędziszowie
Władysław Aleksander Suryn, s. Włodzimierza, ur. 7 VI 1894 r. w Krośnie
Józef Synoś, s. Andrzeja, ur. 11 III 1893 r. w Borku Nowym, pow. rzeszowski
Stanisław Szczeklik, s. Romana, ur. 19 I 1908 r. w Pilźnie
Aleksander Szczęścikiewicz, s. Jana, ur. 25 II 1896 r. w Jarosławiu
Stanisław Szelest, s. Jana, ur. 21 I 1898 r. w Rzędzianowicach, pow. mielecki
Władysław Szepieniec, s. Bartłomieja, ur. 27 VI 1898 r. w Rymanowie, pow. sanocki
Stanisław Szerski, s. Józefa, ur. 7 XII 1897 r. w Zręcinie, pow. krośnieński
Ignacy Szewczyk, s. Antoniego, ur. 16 I 1902 r. w Baryczy
Andrzej Tomasz Szurmiak, s. Cypriana, ur. 18 IX 1897 r. w Cergowej, pow. krośnieński
Aleksander Ślęczka, s. Wojciecha, ur. 18 V 1893 r. w Sanoku
Karol Antoni Świątek, s. Antoniego, ur. 29 XI 1911 r. w Jarosławiu
Józef Marian Świderski, s. Kazimierza, ur. 17 X 1907 r. w Krośnie
Józef Adam Ludwik Tabiński, s. Aleksandra, ur. 19 III 1888 r. w Orzechówce, pow. brzozowski
Stanisław Tatarzyn, s. Józefa, ur. 4 XII 1906 r. w Tyrawie Solnej, pow. sanocki
Paweł Tęcza, s. Jana, ur. 2 VI 1906 r. w Głogowie, pow. rzeszowski
Paweł Thommée, s. Edwarda, ur. 1 X 1888 r. w Święcianach [?]
Witold Feliks Tietze, s. Mariana, ur. 28 VIII 1911 r. w Mielcu
Julian Antoni Tokarz, s. Franciszka, ur. 6 I 1899 r. w Jarosławiu
Piotr Trapp, s. Filipa, ur. 15 IX 1892 r. w Zagórzu, pow. sanocki
Bogusław Maksymilian Trondowski, s. Mariana, ur. 14 VIII 1906 r. w Nisku
Roman Trybulski, s. Antoniego, ur. 3 VII 1899 r. w Nisku
Wawrzyniec Typrowicz, s. Wawrzyńca, ur. 29 I 1890 r. w Mszanie, pow. krośnieński
Adam Władysław Urbanek, s. Franciszka, ur. 18 X 1916 r. w Dębicy
Jan Wachal, s. Władysława, ur. 23 V 1904 r. w Chorkówce, pow. krośnieński
Edward Walania, s. Jana, ur. 11 X 1899 r. w Leżajsku
Władysław Warchoł, s. Alojzego, ur. 11 XII 1895 r. w Przybówce, pow. krośnieński
Adam Wątróbski, s. Jana, ur. 15 V 1914 r. w Błażowej, pow. rzeszowski
Tadeusz Welfeld, s. Alojzego, ur. 28 XI 1906 r. w Jaśle
Adam Marian Werner, s. Stanisława, ur. 21 XI 1893 r. w Dzikowie Starym k. Cieszanowa
Jan Ludwik Wianecki, s. Franciszka, ur. 3 VII 1903 r. w Krośnie
Władysław Jan Wianecki, s. Stanisława, ur. 1 IX 1905 r. w Krośnie
Tadeusz Wikiera, s. Antoniego, ur. 20 I 1892 r. w Nowosielcach 
Henryk Wilk, s. Józefa, ur. 24 VI 1897 r. w Lubeni, pow. rzeszowski
Andrzej Wiszniewski, s. Eugeniusza, ur. 13 XI 1909 r. w Rzeszowie
Mieczysław Teofil Józef Wiśniowski, s. Michała, ur. 4 V 1910 r. w Porażu, pow. leski
Józef Teofil Marian Władyka, s. Andrzeja, ur. 8 IX 1901 r. w Szczawnem, pow. sanocki
Jan Wnęk, s. Franciszka, ur. 28 XII 1891 r. w Jarosławiu
Adam Wojdyłło, s. Kazimierza, ur. 29 II 1892 r. w Kidałowicach, pow. jarosławski
Kazimierz August Wojtar, s. Antoniego, ur. 27 VII 1890 r. w Jarosławiu
Władysław Ignacy Wolanin, s. Franciszka, ur. 17 VII 1897 r. w Lubaczowie
Edmund Wolańczyk, s. Józefa, ur. 15 XI 1894 r. w Lubaczowie
Wilhelm Tadeusz Wołoszyn, s. Antoniego, ur. 6 IV 1899 r. w Kańczudze
Stanisław Wójcik, s. Józefa, ur. 4 III 1879 r. w Słocinie, pow. rzeszowski
Franciszek Wróbel, s. Andrzeja, ur. 6 X 1890 r. w Jasionce, pow. krośnieński
Stanisław Wincenty Wysocki, s. Wincentego, ur. 8 I 1911 r. w Rzeszowie
Adam Franciszek Wysocki-Odrowąż, s. Karola, ur. 4 VIII 1893 r. w Błędowej Tyczyńskiej, pow. rzeszowski
Stanisław Franciszek Wyżykowski, s. Jana, ur. 3 V 1880 r. w Brzozowie
Stefan Bolesław Zabielski, s. Antoniego, ur. 18 VI 1887 r. w Kosinie, pow. łańcucki
Bolesław Stefan Zając, s. Szymona, ur. 30 III 1892 r. w Rzeszowie
Bronisław Wilhelm Zaziemski, s. Mikołaja, ur. 3 IV 1890 r. w Dubiecku, pow. przemyski
Sylwester Żołna, s. Jana, ur. 11 XII 1895 r. w Szczepańcowej, pow. krośnieński
Jan Żybura, s. Franciszka, ur. 23 IV 1912 r. w Cisowie-Lesie, pow. niżański
       

Twer (Kalinin)

Wybrano na podstawie: 
Miednoje. Księga Cmentarna Polskiego Cmentarza Wojennego, t. 1-2, Warszawa 2006.

Mikołaj Antoniszyn, s. Ignacego, ur. w 1887 r. w Stryju 
(we wrześniu 1939 r. pełnił służbę na posterunku PP w Przemyślu)
Władysław Bajer, s. Stanisława, ur. w 1909 r. w Baranowie [?]
Antoni Bar, s. Jana, ur. 1 I 1896 r. w Kątach Łańcuckich
Józef Baran, s. Michała, ur. w 1896 r. w Witkowicach [?]
Wojciech Bednarz, s. Antoniego, ur. 15 IV 1895 r. w Dzikowie Starym
Tadeusz Michał Biernat, s. Michała, ur. 30 I 1915 r. w Rzeczycy [?]
Marcin Bis, s. Stanisława, ur. w 1893 r. w Nisku
Władysław Blicharz, s. Józefa, ur. 3 XI 1901 r. w Birczy
Jan Broda, s. Wojciecha, ur. 8 VII 1900 r. w Raniżowie
Jan Brydak, s. Wincentego, ur. 24 V 1909 r. w Głogowie
Józef Burak, s. Jana, ur. 4 VII 1905 r. w Łące
Piotr Chmiel, s. Jana, ur. 15 VI 1906 r. (w 1939 r. zamieszkały w Brzezówce, pow. kolbuszowski)
Andrzej Chromiak, s. Tomasza, ur. 3 XI 1899 r. w Nozdrzcu-Rzekach
Józef Ciechanowski, s. Marcina, ur. 26 II 1889 r. w Bóbrce [?]
Jan Ciesielski, s. Walentego, ur. 10 I 1900 r. w Borku [?]
Józef Ciupka, s. Jana, ur. 15 III 1895 r. w Bażanówce [?]
Michał Czado, s. Franciszka, ur. 29 IX 1899 r. w Łańcucie
Tadeusz Bogumił Czeppe, s. Władysława, ur. 8 IX 1893 r. w Tarnobrzegu
Kazimierz Czop, s. Franciszka, ur. w 1890 r. w Pruchniku
Kazimierz Czuryk, s. Piotra, ur. 4 III 1892 r. w Krasiczynie
Tomasz Czywczyński, s. Wawrzyńca, ur. w 1880 r. w Borku [?]
Andrzej Czyż, s. Władysława, ur. 18 XI 1913 r. w Rudnej [?]
Ludwik Ćwikła, s. Wincentego, ur. 24 II 1906 r. w Szówsku [?]
Tomasz Dąbek, s. Jakuba, ur. w 1890 r. w Pysznicy 
(we wrześniu 1939 r. służył na posterunku PP w Rudniku n. Sanem)
Franciszek Dec, s. Józefa, ur. 17 XI 1897 r. w Rakszawie
Michał Depko, s. Marcina, ur. w 1893 r. w Nienadówce
Jan Dolaciński, s. Franciszka, ur. 26 I 1895 r. w Białobrzegach
Franciszak Dranka, s. Wojciecha, ur. 19 II 1899 r. w Harklowej
Stanisław Drzażdżyński, s. Michała, ur. 9 XI 1903 r. w Wilkowyi
Aleksander Duda, s. Ignacego, ur. 19 XII 1913 r. w Wesołej
Leon Dydusiak, s. Wojciecha, ur. 3 III 1893 r. w Przemyślu
Wiktor Dziurzyński, s. Marcina, ur. 15 IX 1906 r. w Sanoku
Kazimierz Władysław Filipowicz, s. Karola, ur. 4 III 1904 r. w Iwoniczu
Franciszek Foltyń, s. Stanisława, ur. w 1894 r. w Sędziszowie
Marcin Frącz, s. Macieja, ur. 18 V 1900 r. w Przewrotnem
Leon Frenczak vel Freńczak, s. Marcina, ur. 6 X 1897 r. w Przemyślu
Łukasz Furtak, s. Kazimierza, ur. 6 X 1900 r. w Raniżowie
Jakub Gałdys, s. Antoniego, ur. 19 IV 1906 r. w Dylągówce
Jan Gaweł, s. Stanisława, ur. w 1898 r. w Tuligłowach
Stanisław Gibała, s. Michała, ur. 21 XI 1899 r. w Nozdrzcu
Ludwik Golema, s. Piotra, ur. 5 VII 1900 r. w Widełce
Franciszek Górski, s. Walentego, ur. 19 III 1888 r. w Zarzeczu [?]
Franciszek Guzek, s. Wojciecha, ur. 12 VIII 1895 r. w Odrzykoniu
Józef Guzik, s. Jana, ur. 25 X 1900 r. w Stobiernej
Kazimierz Hałdys, s. Walentego, ur. w 1896 r. w Hyżnem
Piotr Hałdys, s. Wojciecha, ur. 27 VI 1897 r. w Siedleczce [?]
Stanisław Heine, s. Karola, ur. w 1900 r. w Głogowie [?]
Władysław Huluk, s. Tomasza, ur. 7 VI 1900 r. w Krościenku [?]
Stanisław Irla, s. Kazimierza, ur. 11 XI 1891 r. w Komańczy
Antoni Jach, s. Edwarda, ur. 30 XII 1898 r. w Nienadowej
Józef Jadach, s. Walentego, ur. 24 X 1908 r. w Jadachach
Franciszek Jakubiec, s. Jana, ur. 26 VI 1895 r. w Tryńczy
Stanisław Jakubowski, s. Jana, ur. 28 V 1900 r. w Woli Brzosteckiej
Wincenty Jakubowski, s. Józefa, ur. 27 VII 1889 r. w Rudnej [?]
Ks. Mieczysław Janas, s. Tomasza, ur. 2 I 1904 r. w Świerzowej Polskiej 
(był m.in. kapelanem biskupa diecezji przemyskiej)
Franciszek Janusz, s. Feliksa, ur. 11 II 1913 r. w Żołyni
Wacław Janusz, s. Antoniego, ur. 11 II 1898 r. w Golcowej
Franciszek Jarosz, s. Mikołaja, ur. 26 XII 1903 r. w Wólce Pełkińskiej
Jan Jenek, s. Andrzeja, ur. 22 XII 1902 r. w Przemyślu
Stanisław Jurczak, s. Franciszka, ur. w 1898 r. w Targowiskach
Stanisław Juroca, s. Jana, ur. 23 II 1900 r. w Rudniku
Jan Jurysta, s. Józefa, ur. 12 VII 1896 r. w Pacławiu
Stanisław Karnaś, s. Franciszka, ur. 10 V 1903 r. w Wesołej [?]
Adam Keller, s. Józefa, ur. 22 XI 1892 r. w Jasienicy (służył m.in. na posterunku PP w Przemyślu)
Jan Kierepka, s. Michała, ur. 14 XII 1901 r. w Majdanie Sieniawskim
Mikołaj Kiszko, s. Onufrego, ur. w 1892 r. w Jarosławiu
Władysław Kitliński, s. Wincentego, ur. 21 VI 1894 r. w Sędziszowie
Kiwa Klejn, s. Abrama, ur. w 1909 r. w Przemyślu
Józef Klimek, s. Franciszka, ur. 15 V 1895 r. w Golcowej
Piotr Klimek, s. Franciszka, ur. 15 I 1898 r. w Golcowej
Franciszek Klon, s. Walentego, ur. 3 IV 1901 r. w Rogach
Jan Kobak, s. Piotra, ur. 8 IX 1911 r. w Woli Brzosteckiej [?]
Józef Kocaj, s. Pawła, ur. 5 II 1904 r. w Harcie
Franciszek Kociołko, s. Daniela, ur. w 1898 r. w Harcie
Antoni Kocór, s. Andrzeja, ur. w 1898 r. w Ujeznej [?]
Jan Kolasa, s. Józefa, ur. 20 IV 1900 r. w Siedliskach (policjant w pow. lubaczowskim)
Stanisław Kolbusz, s. Franciszka, ur. 26 III 1912 r. w Brzostku
Franciszek Kołakowski, s. Józefa, ur. 30 III 1894 r. w Baranowie [?]
Ignacy Kordas, s. Franciszka, ur. 28 VII 1900 r. w Kosinie
Marian Kornag, s. Jana, ur. w 1897 r. w Radrużu
Jan Kornak, s. Franciszka, ur. w 1896 r. w Przeworsku
Antoni Korzec, s. Pawła, ur. 10 IV 1897 r. w Krasnej
Władysław Antoni Kosiba, s. Tomasza, ur. 8 IV 1908 r. w Latoszynie [?]
Bronisław Kosydar, s. Franciszka, ur. w 1902 r. w Ropczycach
Jan Koszarski, s. Antoniego, ur. w 1902 r. w Domaradzu
Józef Kośmicki, s. Stanisława, ur. 11 III 1893 r. w Dzikowie [?]
Władysław Bronisław Karol Kotowski, s. Mieczysława, ur. 22 V 1912 r. w Przemyślu
Franciszek Kott, s. Walentego, ur. w 1900 r. w Rudnej Małej
Władysław Kotula, s. Kazimierza, ur. 14 III 1895 r. w Brzozowie
Adam Kowal, s. Eustachego, ur. 6 XII 1897 r. w Przemyślu
Ignacy Kowal, s. Jana, ur. 28 VII 1904 r. w Szczucinie
Jan Kowal, s. Justyna, ur. 22 XI 1907 r. w Obarzymie
Michał Kowal, s. Jana, ur. 6 IX 1897 r. w Szczucinie
Józef Kowalski, s. Jana, ur. 23 X 1895 r. w Ustrzykach
Piotr Kowalski, s. Józefa, ur. 25 VI 1900 r. w Trzcinicy [?]
Mieczysław Edward Kramarz, s. Stanisława, ur. 10 III 1901 r. w Rzeszowie
Leon Krauss, s. Jana, ur. 28 VI 1897 r. w Baranowie Sandomierskim
Jan Krawczyk, s. Piotra, ur. 30 IX 1898 r. w Czerminie 
(służył m.in. na posterunku PP w Lutowiskach)
Józef Jan Kripp, s. Michała, ur. 24 VII 1894 r. w Przemyślu
Czesław Julian Krzemiński, s. Jana, ur. 15 X 1906 r. w Przemyślu
Józef Kubal, s. Jakuba, ur. w 1897 r. w Krościenku Niżnym
Mieczysław Feliks Kuczkowski, s. Jana, ur. w 1897 r. w Krasiczynie
Kazimierz Kulawiak, s. Wojciecha, ur. 24 IX 1905 r. w Łodzi 
(służył na posterunkach PP w Przeworsku i Jarosławiu)
Wojciech Zygmunt Kuliga, s. Stanisława, ur. 22 IV 1902 r. w Krośnie
Jan Kurecki, s. Walentego, ur. w 1900 r. w Kidałowicach, pow. jarosławski
Stefan Kustra, s. Michała, ur. 21 VIII 1890 r. w Jaworniku Ruskim
Michał Kuśnierz, s. Jana, ur. 29 I 1893 r. w Bachórzcu
Stanisław Kutczuba, s. Antoniego, ur. w 1898 r. w Głowaczowej 
(służył na posterunku PP w Mielcu)
Jan Kuźniar, s. Józefa, ur. 16 VI 1910 r. w Medyni Kańczuckiej
Stanisław Kwapisiewicz, s. Aleksandra, ur. 6 XI 1908 r. w Rozwadowie
Wincenty Hilary Kwiatkowski, s. Franciszka, ur. 9 I 1905 r. w Humniskach
Antoni Laskowski, s. Szymona, ur. 24 I 1894 r. w Borku [?]
Stefan Lech, s. Piotra, ur. w 19 XII 1893 r. w Stobiernej
Jan Lemech, s. Andrzeja, ur. 5 XII 1896 r. w Jarosławiu
Stanisław Lepszy, s. Michała, ur. 30 VIII 1898 r. w Rokietnicy
Filip Lis, s. Jana, ur. 27 IV 1898 r. w Przybyszówce
Michał Lubieniecki, s. Joachima, ur. 20 VIII 1896 r. w Jarosławiu
Tadeusz Łabojko, s. Jana, ur. w 1896 r. w Jarosławiu
Karol Łabudek, s. Jana, ur. 15 I 1895 r. w Stonawie 
(służył m.in. na posterunku PP w Tarnobrzegu)
Jan Łuszczki, s. Andrzeja, ur. w 1889 r. w Sokołowie
Antoni Machnik, s. Andrzeja, ur. 4 VIII 1893 r. w Dzikowie
Stanisław Malarz, s. Józefa, ur. 14 XI 1901 r. w Zbydniowie
Józef Margraf, s. Jakuba, ur. 17 XII 1892 r. w Lubaczowie
Tomasz Matys, s. Pawła, ur. w 1894 r. w Kaliszkowicach 
(w 1939 r. służył na posterunku PP w Sieniawie, pow. jarosławski)
Jan Walenty Mazanek, s. Andrzeja, ur. 26 VI 1895 r. w Albigowej
Andrzej Mazur, s. Róży, ur. 2 XII 1905 r. w Przemyślu
Franciszek Mazurek, s. Macieja, ur. w 1896 r. w Krasnem [?]
Jan Mazurski, s. Michała, ur. 21 X 1898 r. w Bóbrce [?]
Stefan Kazimierz Mączka, s. Bronisława, ur. w 1903 r. w Baranowie [?]
Jan Michałek, s. Jerzego, ur. 12 VI 1912 r. w Nawsiu
Ignacy Michno, s. Michała, ur. 17 II 1898 r. w Rzemieniu
Antoni Mielczarek, s. Jana, ur. 8 IX 1896 r. w Białej [?]
Paweł Mielczarek, s. Michała, ur. 30 XI 1898 r. w Łękach [?]
Wojciech Mikulski, s. Teofila, ur. 25 I 1895 r. w Chorzelowie
Mieczysław Andrzej Milski, s. Władysława, ur. 27 I 1912 r. w Rzeszowie
Jan Mizera, s. Wojciecha, ur. 13 XII 1891 r. w Czekaju [?]
Michał Nadwyczawski, s. Wojciecha, ur. w 1898 r. w Wiązownicy
Aleksander Niedzielski, s. Jana, ur. 22 XI 1903 r. w Rudnej
Marceli Niemczycki, s. Macieja, ur. 30 X 1896 r. w Rokietnicy
Tomasz Nietrzeba, s. Augustyna, ur. 12 XII 1901 r. w Morawsku, pow. jarosławski
Jan Nowak, s. Franciszka, ur. 19 VI 1894 r. w Węgrzynowicach 
(we wrześniu 1939 r. służył na posterunku PP w Jarosławiu)
Stanisław Nowak, s. Sebastiana, ur. 12 IV 1895 r. w Stobiernej
Władysław Oleszkiewicz, s. Szymona, ur. 2 VIII 1898 r. w Harklowej
Stanisław Ołubek, s. Stanisława, ur. 22 VIII 1895 r. w Witkowicach [?]
Ludwik Osiniak, s. Jana, ur. 25 VIII 1899 r. w Głogowie [?]
Jan Ozimek, s. Piotra, ur. 18 X 1894 r. w Kolbuszowej
Stanisław Ozimek, s. Jana, ur. 2 VII 1922 r. w Kolbuszowej
Józef Pachniewski, s. Ignacego, ur. 24 XII 1892 r. w Brzozowie
Stanisław Pacześniak, s. Jana, ur. w 1895 r. w Rzeszowie
Tomasz Pałac, s. Walentego, ur. 22 XII 1907 r. w Dylągówce
Józef Panek, s. Jana, ur. w 1899 r. w Czarnej Łańcuckiej
Józef Pastucha, s. Marcina, ur. 16 I 1899 r. w Nisku
Józef Pączek, s. Michała, ur. w 1895 r. w Łańcucie
Stanisław Pelc, s. Ignacego, ur. w 1906 r. w Łańcucie
Adam Pentoś, s. Jana, ur. 7 VIII 1889 r. w Borku [?]
Franciszek Pered, s. Józefa, ur. 10 X 1901 r. w Niżatycach
Stanisław Pęcherek, s. Jana, ur. w 1905 r. w Wesołej [?]
Andrzej Piątek, s. Jana, ur. w 1889 r. w Jaworniku Polskim
Franciszek Piątkiewicz, s. Jakuba, ur. 1 VII 1886 r. w Pawłosiowie
Franciszek Pierchała, s. Józefa, ur. 25 IV 1897 r. w Kamieniu [?]
Tomasz Piersiak, s. Jana, ur. w 1896 r. w Górnie
Edward Pisarek, s. Tomasza, ur. 26 IX 1911 r. w Przybyszówce
Ludwik Pleśniak, s. Michała, ur. 31 VII 1906 r. w Słocinie
Jan Płatnerz, s. Stanisława, ur. w 1897 r. w Zalesiu [?]
Stefan Podkówka, s. Jana, ur. 24 VIII 1897 r. w Słowicie 
(od 1937 r. służył na posterunku PP w Przeworsku, we wrześniu 1939 r. zastępca kierownika komisariatu w Jarosławiu)
Stanisław Podraza, s. Józefa, ur. 18 III 1900 r. w Łękach Dolnych
Andrzej Polnik, s. Stanisława, ur. w 1888 r. w Krzywczy
Tomasz Popkiewicz, s. Franciszka, ur. 9 XII 1894 r. w Radymnie
Wojciech Postaremczak, s. Franciszka, ur. 17 IV 1890 r. w Gorzycach
Gabriel Prokop, s. Jakuba, ur. 17 III 1899 r. w Dynowie
Jan Proszak, s. Józefa, ur. w 1888 r. w Malawie
Franciszek Prusak, s. Romana, ur. 28 VIII 1901 r. w Jaśle
Józef Puzio, s. Jana, ur. 7 IV 1897 r. w Jodłówce
Julian Jan Radoniewicz, s. Jakuba, ur. 8 X 1895 r. w Żmigrodzie Nowym 
(komendant powiatowy policji w Lublinie)
Stanisław Ratajczak, s. Wawrzyńca, ur. w 1913 r. (służył na posterunku PP w Krasiczynie)
Franciszek Rebizak, s. Jakuba, ur. 11 XII 1899 r. w Bartkówce
Stanisław Rozlazły, s. Józefa, ur. 4 IV 1904 r. w Latoszynie [?]
Andrzej Ryba, s. Józefa, ur. 23 XI 1894 r. w Jaśle
Alfred Rybak, s. Jana, ur. 7 VII 1889 r. w Żołyni
Władysław Rybak, s. Ludwika, ur. 14 I 1899 r. w Witkowicach [?]
Jan Józef Rybowski, s. Mikołaja, ur. 24 I 1893 r. we Lwowie 
(w 1939 r. I zastępca dowódcy 10. dyonu żandarmerii w Przemyślu)
Wincenty Rydzik, s. Walentego, ur. 21 I 1907 r. w Grodzisku Dolnym
Władysław Rysiowski, s. Piotra, ur. 18 IV 1896 r. w Narolu
Józef Ryś, s. Jana, ur. 20 III 1899 r. w Łące [?]
Walerian Rzeszotko, s. Bronisława, ur. 14 IV 1910 r. w Sanoku
Stanisław Rzęsiowski, s. Wawrzyńca, ur. 3 III 1895 r. w Biegonicach 
(w 1939 r. komendant posterunku PP w Mielcu)
Michał Józef Serednicki, s. Ambrożego, ur. 31 X 1897 r. w Sanoku
Stanisław Siekierski, s. Władysława, ur. 8 V 1901 r. w Brzozowie
Jan Siembida, s. Aleksandra, ur. 10 XII 1893 r. w Kurzynie Wielkiej 
(w 1937 r. służył w PP w pow. niżańskim, w 1939 r. zastępca komendanta posterunku w Jeżowem)
Adam Sikora, s. Adama, ur. 17 I 1916 r. w Nawsiu
Karol Sikora, s. Adama, ur. w 1898 r. w Witkowicach [?]
Jan Sitarz, s. Wojciecha, ur. 12 X 1902 r. w Niebieszczanach
Wincenty Skoczek, s. Ferdynanda, ur. 19 I 1888 r. w Radomyślu
Tomasz Sławiński, s. Tomasza, ur. 13 XI 1899 r. w Łękach Górnych
Antoni Smyrski, s. Jan, ur. 24 III 1904 r. w Widełce
Franciszek Snopkowski, s. Tomasza, ur. 15 I 1899 r. w Kolbuszowej
Franciszek Sobel, s. Adama, ur. w 1904 r. w Załężu [?]
Władysław Maciej Soboń, s. Macieja, ur. 2 VII 1902 r. w Wojsławicach
Józef Sondej, s. Ignacego, ur. 5 X 1895 r. w Jarosławiu
Antoni Sopel, s. Jana, ur. w 1900 r. Oleszycach
Jan Sowa, s. Bartłomieja, ur. 18 IX 1888 r. w Brzostku
Jan Sowa, s. Błażeja, ur. 30 XI 1904 r. w Błażowej
Bronisław Stachowicz, s. Antoniego, ur. 10 II 1901 r. w Chmielniku [?]
Jan Stefek, s. Pawła, ur. 23 XI 1899 r. w Dębowcu
Józef Stochmal, s. Jana, ur. 13 IX 1894 r. w Brzózie Królewskiej
Jan Kazimierz Szafrański, s. Edwarda, ur. 29 I 1886 r. w Jaśle
Michał Szajer, s. Wojciecha, ur. 10 VIII 1897 r. w Gorliczynie
Ludwik Kacper Szałajko, s. Franciszka, ur. 6 I 1895 r. w Birczy
Franciszek Szarlak, s. Jana, ur. 10 X 1892 r. w Krasnem [?]
Józef Szczepanik, s. Tomasza, ur. 7 III 1900 r. w Zgłobniu
Jan Szczepański, s. Walentego, ur. 27 I 1899 r. w Ujeździe [?]
Bartłomiej Szczęch, s. Jana, ur. 14 VIII 1899 r. w Chmielniku [?]
Roman Szczukiewicz, s. Franciszka, ur. 20 VIII 1898 r. w Chmielniku [?]
Stanisław Szklanny, s. Jana, ur. w 1891 r. w Grodzisku [?]
Józef Leopold Szklarski, s. Franciszka, ur. 16 X 1911 r. w Korczynie
Antoni Szpunar, s. Walentego, ur. w 1893 r. w Soninie
Ks. kpt. Bronisław Szwed, s. Michała, ur. w 1895 r. w Rudniku
Józef Świderek, s. Feliksa, ur. w 1894 r. w Krasnem [?]
Piotr Świeca, s. Jana, ur. 23 V 1912 r. w Niechobrzu
Władysław Toczek, s. Jana, ur. 3 IV 1903 r. w Nozdrzcu
Stanisław Tomczyński, s. Wacława, ur. 13 I 1901 r. w Chmielniku [?]
Antoni Tomecki, s. Tomasza, ur. 17 III 1899 r. w Tuszowie Narodowym
Antoni Troska, s. Wincentego, ur. 26 V 1899 r. w Borku
Izydor Tymiński, s. Józefa, ur. 3 XI 1893 r. w Wojtkowej
Władysław Uberman, s. Stanisława, ur. 17 V 1891 r. w Łańcucie
Marcin Umiński, s. Franciszka, ur. w 1890 r. w Ulanowie
Józef Tadeusz Walczak, s. Tomasza, ur. 2 II 1894 r. w Domaradzu
Stefan Walendowski, s. Mikołaja, ur. 21 VIII 1905 r. w Baranowie [?]
Stanisław Wawro, s. Tomasza, ur. 14 IV 1899 r. w Żołyni
Stanisław Wawrzyszko, s. Szymona, ur. 10 V 1909 r. w Muninie
Władysław Wawszkowicz, s. Ignacego, ur. 26 III 1910 r. w Komborni
Julian Wesołowski, s. Karola, ur. w 1897 r. w Mogielnicy 
(w 1939 r. naczelnik więzienia w Mielcu)
Władysław Wesołowski, s. Zygmunta, ur. 14 VII 1888 r. w Zagórzu
Michał Wiater, s. Stanisława, ur. 29 IX 1895 r. w Bystrzycy (w 1939 r. służył w Przemyślu)
Antoni Wiktor, s. Józefa, ur. 28 II 1903 r. w Dynowie
Józef Wilczyński, s. Juliana, ur. w 1898 r. w Medyce 
(w 1939 r. komendant posterunku PP w Łańcucie)
Władysław Winiarski, s. Tomasza, ur. 8 VII 1908 r. w Przybyszówce
Józef Witek, s. Stanisława, ur. 28 X 1900 r. w Pogwizdowie
Feliks Andrzej Witkowski, s. Wawrzyńca, ur. 18 XI 1897 r. w Dynowie
Franciszek Aleksander Witkowski, s. Mieczysława, ur. 1 XII 1901 r. w Przeworsku
Tadeusz Witkowski, s. Antoniego, ur. 10 X 1896 r. w Dynowie
Jan Wojewoda, s. Andrzeja, ur. 20 III 1897 r. w Dymitrowie Dużym 
(w 1939 r. służył na posterunku PP w Ropczycach)
Józef Wojnowski, s. Franciszka, ur. 14 VIII 1896 r. w Haczowie
Piotr Wojszwiłło, s. Mikołaja, ur. w 1896 r. w Dzikowcu [?]
Bolesław Wojtar, s. Antoniego, ur. 27 XI 1893 r. w Przeworsku
Teofil Wojtas, s. Franciszka, ur. 13 II 1900 r. w Potoku
Jan Wołkowicz, s. Wojciecha, ur. 8 I 1897 r. w Siedliskach 
(w 1939 r. służył na posterunku PP w Gawłuszowicach, pow. mielecki)
Michał Wójcikowski, s. Jana, ur. 7 X 1901 r. w Dzikowie [?]
Michał Wrochniewski, s. Piotra, ur. w 1893 r. w Białobrzegach
Piotr Wronowski, s. Stanisława, ur. 14 VIII 1893 r. w Tuszowie Narodowym
Tomasz Wróbel, s. Władysława, ur. 29 XII 1896 r. w Ulanowie
Józef Alfred Wrześniowski, s. Wilhelma, ur. 14 IX 1908 r. w Januszkowicach
Jan Zabaryło, s. Grzegorza, ur. w 1892 r. w Krasnem [?]
Franciszek Zając, s. Cypriana, ur. 8 IV 1909 r. w Przemyślu
Wiaczesław Zarzycki, s. Józefa, ur. 8 I 1902 r. w Krzeszowie
Antoni Zielski, s. Mikołaja, ur. 8 II 1892 r. w Rudniku
Władysław Zimoń, s. Wojciecha, ur. 25 V 1896 r. w Borownicy
Kazimierz Ziomek, s. Stanisława, ur. 26 X 1906 r. w Święcanach [?]
Franciszek Znojko, s. Andrzeja, ur. 14 VI 1898 r. w Radymnie

Ofiary zbrodni katyńskiej z powiatu strzyżowskiego:

Zamordowani z Katyniu

Wojciech Bober
Kazimierz Ludwik Bogucki
Kazimierz Garduła
Andrzej Górka
Stefan Kuziel
Sylwester Wiktor Kwiatkowski
Stanisław Machowski
Franciszek Ksawery Mijal
Konrad Marian Roman Pawikowski
Jan Stanisław Pitera
Roman Józef Postępski
Henryk Szurlej
Jan Szurlej
Władysław Antoni Franciszek Żeleski

Zamordowani w Charkowie:

Bronisław Bartyński
Franiciszek Frodyma
Zbigniew Teofil Gniłka
Anfons Karol Ignacy Kapuściński
Jan Lilling
Jan Michał Madziara
Szymon Storch
Stanisław Józef Szczepanik
Tadeusz Józef Tryczyński

Zamordowani w Twerze (Kalininie) pogrzebani w Miednoje:

Jan Basamania
Wojciech Krochmal
Józef Kucharzyk
Franciszek Kuliński
Franciszek Stanisław Myśliwiec
Józef Niedziela
Kazimierz Ludwik Ogorzałek
Adam Kazimierz Pasionek
Józef Wojtanowski

 

 

 

Dodatkowe informacje

  • Dziedzina historii: Historia polityczna
Czytany 15944 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 29 październik 2015 19:57